زندگی نامه شهید محمد عیسی اعلمی نسب(اکبری لکزایی)

بسم رب الشهداء و الصدیقین

شهید محمد عیسی اعلمی نسب لکزایی در اولین روز بهار سال 1348 در جوار مرقد پاک و ملکوتی هشتمین امام مسلمین در خانواده ای روحانی زاده شد . پنج ساله بود که به فراگیری  قرائت قرآن نزد پدر مشغول شد و بر اثر علاقه و پشتکار در مدت نسبتاً کوتاهی خواندن قرآن را یاد گرفت.

در سن 7 سالگی به هدایت پدر به مدرسه رفت و تا پایان مرحله ابتدایی درس خواند و سپس در سال 60 نامش را در دوسنگر مقدس ثبت کرد ؛ یکی سنگر بسیج مستضعفان  که مدرسه عشق به لقاء الله است و دیگری سنگر حوزه علمیه که پایگاه حافظان مکتب جعفری است. محمد عیسی روزها به مدرسه می رفت و به تحصیل ادبیات و دروس حوزی پرداخت و برخی شب ها تا به صبح  به نگهبانی با برادران بسیجی مشغول بود.

 وجود جنگ تحمیلی، آتش شوق دیدار عنایات خاص ایزدی او را ملتهب ساخته  و به سوی جبهه های نبرد فرا خواند  و او با رها کردن درس و مباحثه در سنگر دفاع از میهن اسلامی جای گرفت. شهید لکزایی سه بار در جبهات نور علیه ظلمت شرکت جست و پس از مدت ها ماندن در کنار سایر رزمندگان اسلام سرانجام لحظه عروج فرا رسید و او که بیش از پیش مشتاق شتافتن  به دیار پاک کبریایی شده بود، داوطلب ایثار و فداکاری گردید و در عملیات والفجر به تاریخ 64/8/29 در جبهه پنجوین در حال خنثی سازی مین به درجه رفیع شهادت نائل و پیکر مطهرش به خون نشست و با جسمی گلگون ناظر وجه الله گردید.

روحش شاد وراهش پر رهرو باد.

/ 0 نظر / 15 بازدید