زندگی نامه روحانی شهید محسن امیرکانیان

بسم الله الرحمن الرحیم

روحانی شهید محسن امیرکانیان در تاریخ ۴۴/٣/٣٠ دریک خانواده ی متدین درشهر مقدس مشهد دیده به جهان گشود. پس از طی دوران کودکی به مدرسه رفت و دوران ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان را با موفقیت به اتمام رسانید. از سن ١٣ سالگی به مسجد می رفت.

وی اهل قرآن و عبادت و مجالس روضه خوانی بود وعلاقه ی فراوانی به اهل بیت علیهم السلام داشت. همیشه به قولی که می داد عمل می کرد و از افرادی که بدقولی می کردند بدش می آمد. در سال ١٣۶٠ در حالی که هنوز در مقطع دبیرستان بود با اصرار فراوان و پس از رضایت پدر ومادر به جبهه رفت و ضمن شرکت  در عملیات های مختلف در منطقه ی چزابه از ناحیه ی صورت دچار سوختگی شد و مجروح گردید که پس از درمان مجدداً به جبهه رفت و در عملیات آزاد سازی خرمشهر شرکت نمود و در این عملیات با از دست دادن دست چپ خویش به خیل عظیم جانبازان پیوست.

ایشان در سال ١٣۶٢ به دانشگاه تهران راه یافت و در مقطع کارشناسی و رشته ی علوم اجتماعی مشغول به تحصیل شد. وی که در دانشگاه بسیار خوب درس می خواند آن جا را سنگری جهت مبارزه با مظاهر غرب زدگی، ساخت ولی با همه فعالیت هایی که داشت بازهم دانشگاه او را قانع نکرد و سرانجام دانشگاه را رها کرد ودر سال 1365 راهی قم شد و به فراگیری علوم دینی با جدیت هر چه بیشتر پرداخت.  در همین زمان مجدداً در سال ١٣۶۶ عازم جبهه شد و با وجود این که قبلا یک دست خود را از دست داده بود در جریان عملیات ماووت عراق در تاریخ ١٣۶۶/٠٨/٢٠ به لقاءالله رسید.

/ 0 نظر / 35 بازدید