یادواره ی شهدای روحانی بردسکن

برگزاری اولین یادواره شهدای روحانی استان خراسان رضوی در شهرستان بردسکن؛
اتحاد و انسجام ملت ایران توطئه های دشمنان را خنثی کرده است

 

اولین یادواره ی شهدای روحانی استان خراسان رضوی در شهرستان بردسکن برگزار شد.
حجة الاسلام شریعتی تبار ؛ امام جمعه ی تربت حیدریه در این یادواره گفت: برگزاری یادواره ی شهدا و تجلیل از شهید، شهادت و مقام علم و عالم یک اصل قرآنی و الهی است.
امام جمعه ی تربت حیدریه گفت: کارنامه ی روحانیت شیعه در تاریخ کارنامه ی درخشانی است چرا که در همه ی صحنه ها حاضر و در خدمت مردم بوده است و شهدای روحانی از جایگاه بالایی برخوردارند و از وارثان انبیا و امامان هستند.
به گزارش ایسنا، حجة الاسلام عباسعلی احمدزاده؛ امام جمعه ی بردسکن نیز در این یادواره گفت: شهدا با مجاهدت خود اسلام را بارور کردند و اگر اسلام تا به امروز به دست ما رسیده مدیون مجاهدت های عالمان و اندیشمندان عرصه ی دین و دانش است.
وی با بیان این که «شهدا همانند ستارگان آسمان می درخشند و بر ماست که از آنان تجلیل کنیم» تصریح کرد: شهید محمد بهبودی که زادگاهش شهرستان بردسکن است اولین شهید طلبه ی جنوب خراسان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، که این خود افتخاری برای مردم این خطه از خراسان به شمار می رود.
حجة الاسلام عباسعلی احمدزاده اظهار داشت: هر جا که به حضور روحانیت نیاز بوده است و کیان اسلام در خطر افتاده ،روحانیت در خط مقدم جبهه حضور پیدا می کرده است.
احمدزاده تصریح کرد: روحانیت با تقدیم بیش از  3500  شهید روحانی در کشور نسبت به جمعیت سایر اقشار 4 برابر دیگر اقشار شهید تقدیم انقلاب و اسلام کرده است.
در این همایش که بیش از 400 نفر از خانواده های معظم شهدا، روحانیون، مسئولان و مردم شهرستان بردسکن حضور داشتند نمایشگاهی از تصاویر شهدا به نمایش گذاشته شد.

روزنامه ی قدس:22/06/1386

/ 1 نظر / 12 بازدید