روحانی شهید محسن امیرکانیان

بسم الله الرحمن الرحیم

روحانی شهید محسن امیر کانیان در تاریخ 44/2/20 دریک خانواده ی متدین درشهر مقدس مشهد دیده به جهان گشود. پس از طی دوران کودکی به مدرسه رفت و دوران ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان را با موفقیت به اتمام رسانید. از سن 13 سالگی به مسجد می رفت.

وی اهل قرآن و عبادت و مجالس روضه خوانی بود وعلاقه ی فراوانی به اهل بیت علیهم السلام داشت. همیشه به قولی که می داد عمل می کرد و از افرادی که بدقولی می کردند بدش می آمد. در سال 1360 در حالی که هنوز در مقطع دبیرستان بود با اصرار فراوان و پس از رضایت پدر ومادر به جبهه رفت و ضمن شرکت  در عملیات های مختلف در منطقه ی چزابه از ناحیه ی صورت دچار سوختگی شد و مجروح گردید که پس از درمان مجدداً به جبهه رفت و در عملیات آزاد سازی خرمشهر شرکت نمود و در این عملیات دست چپ خود را از دست داد.

ایشان در سال 1362 به دانشگاه تهران راه یافت و در رشته ی علوم اجتماعی مشغول به تحصیل شد. وی که در دانشگاه بسیار خوب درس می خواند آن جا را سنگری جهت مبارزه با مظاهر غرب زدگی، ساخت ولی با همه فعالیت هایی که داشت بازهم دانشگاه او را قانع نکرد و سرانجام دانشگاه را رها کرد ودر سال 1365 راهی قم شد و به فراگیری علوم دینی با جدیت هر چه بیشتر پرداخت.  در همین زمان مجدداً در سال 1366 عازم جبهه شد و با وجود این که قبلا یک دست خود را از دست داده بود در جریان عملیات ماووت عراق در تاریخ 66/8/20 به لقاءالله رسید.

 

/ 0 نظر / 20 بازدید