وصیت نامه شهید جعفر اکبری

بسم الله الرحمن الرحیم

والعصر ان الانسان لفى خسر الا الذین آمنوا و عملوا الصالحات و تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر.

هر انسانی که به این دنیا مى آید باز باید برگردد اما این برگشتن ها از زمین تا آسمان با هم فرق دارند. یکى با مرگى مى رود که تمام ملائکه به احترام او و به خاطر عظمت او جلویش تعظیم مى کنند و دیگرى با مرگى مى رود که همه ملائکه ها او را لعن مى کنند ، بنابراین حال که همه باید بروند طبق آیه نیز که مى فرماید انا لله و انا الیه راجعون آیا در این صورت مرگ سرخ بهتر است یا مرگ سیاه؟

 آیا رنج و زحمت در دنیا بهتر است یا بیچاره بودن در آخرت؟

اگرعقل ما سالم باشد، اگر راهمان فى سبیل الله و هدفمان الله باشد، مرگ سرخ را برمرگ سیاه ترجیح مى دهیم و راحت نبودن در آخرت را به راحت بودن در دنیا ترجیح مى دهیم که در این موقع باید سختی ها و رنج ها را در دنیا تحمل کنیم و با متجاوزان و دشمنان بجنگیم ،چون خداوند مى فرماید: و قاتلو هم حتى لا تکون فتنه یعنى این که با کافران جهاد کنید  تا فساد و فتنه از روى زمین برطرف شود. همان طور که امام عزیزمان هم فرمودند که :جنگ، جنگ تا رفع فتنه در عالم. و بدرستی که مردم فداکار و قهرمان و شهید پرور ایران با دشمنان اسلام و با کافران ملحد جنگیدند و از کشور اسلامیشان بیرون نمودند و انشاء الله به یارى خداوند در عالم فتنه و فساد را ریشه کن خواهند کرد و اگر مى خواهید دین و آئین محمد همیشه پابرجا باشد بگذارید گلوله ها و توپ ها و موشک ها بر سر ما فرود آید.

«ان کان دین محمد لم یستقم الا بقتلى فیا سیوف خذینى.» پس اى شمشیرها ما را دریابید و بر سرما فرود آئید که ما از شهادت در راه خدا هیچ هراس نداریم.

و اکنون پدر عزیز! مرا ببخش ، که من را بزرگ کردى شاید من نتواستم حق شما را ادا کنم.

پدر! مرا به بزرگى خودت ببخش و راضى نیستم در عزاى من گریه کنى و اگر گریه کردى براى مولاى مان حسین علیه السلام گریه کن . مبادا براى من گریه کنى که دشمن شاد شود.

و مادرم! سلام علیکم. مادرم! مرا ببخش من مى دانم که حق شما را ادا نکردم .

مادرم! مبادا در عزاى پسرت گریه کنى، مادرم! من راضى نیستم کسى که ولایت فقیه را قبول ندارد در عزاى من شرکت کند. مادرم! ببخش که من به شما قول کربلا دادم و نتوانستم شما را به کربلاى حسین علیه السلام برسانم.

 مادرم! مرا ببخش. امیدوارم که در بهشت ملاقات کنیم.

 مادرم! صبر کن تا لیاقت همنشینى با حضرت زهرا سلام الله علیها را داشته باشى. و از خواهرانم خواهش مى کنم که در عزاى من گریه نکنند و زینب وار صبر کنند. اگر گریه کردند براى آن آقائى گریه کنند که در صحراى کربلا سر در بدن نداشت. و اکنون از برادرانم مى خواهم که نگذارند اسلحه من سرد شود. اسلحه مرا بردارند و با منافقین کور دل بجنگند. و اکنون منافقین بدانند اگر من شهید شدم برادرانم نمى گذارند لوله اسلحه من سرد شود. و از پدرم مى خواهم که برادرم؛ حسن را در سنگر من بگذارد و جاى مرا خالى نکند و حسن جان! امیدوارم که سنگر برادرت؛ جعفر را خالى نگذارى و درس بخوان که این مدرسه به قول امام سنگر است و این سنگر را حفظ کن.

و از برادرم؛ روح الله مى خواهم که بعد از من سنگر مرا خالى نکند و اگر من توفیق شهادت را یافتم همکلاسیان و استادان مرا در مجلس دعوت کنید و در مجلس من شیرینى پخش نمائید. چون شهدا زنده هستند.

قرآن کریم مى فرماید و لا تحسبن الذین قتلوا فى سبیل الله امواتاً  بل احیاء عند ربهم یرزقون: گمان مبرید آن هائى که شهید شدند مرده اند بلکه آن ها زنده هستند و در نزد خداى خویش عند ربهم یرزقون.

والســلام

/ 0 نظر / 23 بازدید